Інститут Регіональної Політики (ІРП)

Це незалежний аналітичний центр (think tank), який вивчає проблеми індустріальних регіонів Сходу України, в першу чергу Донбасу, і сприяє їх вирішенню.

Одне з головних завдань інституту, створити діалоговий простір, який об'єднає усіх, хто зацікавлений у регіональному розвитку. Наша робота повинна заповнити нестачу достовірної та якісної інформації з регіонів, поліпшити відображення точки зору Донбасу і всього Сходу України на національному рівні.

ЧИМ МИ ЗАЙМАЄМОСЯ

Дослідження

Ми проводимо дослідження на найважливіші для регіону теми. Перебуваючи в постійному контакті з регіональними лідерами, ми отримуємо інформацію з перших рук. Результати досліджень містять практичні рекомендації, адресовані тим, хто приймає рішення. Ми намагаємося показати весь спектр думок, щоб врахувати різноманітність позицій усередині, не віддаючи перевагу людям за ідеологією або приналежностю до політичних сил.

За підсумками аналітики ми проводимо заходи, на яких результати виносяться на обговорення. Завдяки активній роботі із засобами масової інформації ми робимо гострі теми медійно помітними, формуючи порядок денний.

Адвокація

Наші рекомендації повинні досягти тих, хто впливає на реальне життя. Ми спілкуємося з політиками і представниками влади на різних рівнях, громадськими організаціями для того, щоб залучити їх до вирішення проблем. Активна участь в медіа-сфері дає нам можливість фокусувати увагу суспільства на тому, що ми вважаємо важливим.

Освіта

Ми займаємося вихованням нових лідерів для регіону. Ми проводимо заходи для підвищення інформованості за ключовими темами. Наші співробітники отримують можливість навчання на роботі, розширюючи свої знання про реальні проблеми регіону. Також ми даємо можливості стажування в нашій організації для студентів.

КЛЮЧОВІ ОСОБЛИВОСТІ

«Інститут Регіональної Політики» – це комбінація дослідницького центру, діалогової платформи і advocacy group.

В останні роки в Україні спостерігається розквіт аналітичних центрів (thinks tanks), але у нас є три ключові особливості, які виділяють ІРП серед інших.

 

По-перше, це think tank з Донбасу, а не зі столиці. Нам важливо показувати регіональний погляд на проблеми. Ми добре знаємо контекст промислових областей. За рахунок тісної співпраці з місцевою владою і бізнесом ІРП володіє актуальними даними з перших рук.

 

По-друге, наші дослідження носять прикладний, а не академічний характер. Аналітика та рекомендації повинні бути цікаві людям, які приймають рішення. Кожне дослідження має закінчуватися не просто звітом, а набором рекомендацій щодо поліпшення ситуації.

 

По-третє, ми приділяємо однакову увагу аналітиці та просуванню наших рекомендацій. За рахунок активної роботи з політиками, владою і громадськістю ми повинні вміти просувати наші рекомендації і доводити їх до виконання.

МІСІЯ

Надавати інтелектуальну підтримку розвитку індустріальних регіонів України та пошуку ефективної моделі взаємин між Центром і регіонами. Сприяти політичному, заснованому на компромісі, врегулювання конфлікту на Донбасі. Підвищувати культуру політичного діалогу в країні.

ПРИНЦИПИ НАШОЇ РОБОТИ

Якісні дослідження - нам вкрай важливо пропонувати аналіз найвищого рівня, зроблений з розумінням регіонального контексту.

Політична нейтральність

Ми організація зі своєю ідеологією і філософією, але не пов'язані з жодною політичною партією і не беремо прямої участі в політиці.

Інклюзивність і відкритість

Для нас дуже важливо надати право голосу кожному, кому є що сказати. Ми націлені на відображення всього спектру думок в суспільстві і готові до діалогу з будь-якими людьми і організаціями, які налаштовані на пошук конструктивних рішень.

Голос регіонів

Ми спілкуємося з лідерами на місцях, щоб дозволити їм розповісти про те, що їх хвилює, і донести їхню думку до всієї країни і наших міжнародних партнерів.

Суспільна значущість – результати нашої роботи повинні знаходити відображення в реальних змінах на краще. Наші дослідження та рекомендації носять практичний характер і можуть бути використані зацікавленими сторонами як керівництво до дії.

НАШІ ЦІЛІ

Пропонувати і просувати ідеї, які покращують якість життя населення регіонів

Допомагати будувати якісні відносини між регіонами і Центром, засновані на взаємній повазі до унікальності різних територій і їх специфічних потреб

Надавати якісні дані з перших рук, бути голосом регіону на національному рівні

Стимулювати пошук вирішення конфлікту на Донбасі

Виховувати нових лідерів регіонального рівня

ПІДПИСКА І ДАЙДЖЕСТ

Оформіть підписку, щоб першими отримувати нові дослідження і повідомлення про публікації наших експертів